Dončić - Slovenački fenomen srušio i prvaka Evrope

Luka Dončić iz meča u meč pomjera granice.

Slovenački fenomen je još jednom zablistao i praktično sam donio Realu četvrtu vezanu pobjedu u Evroligi, a devetu ukupno, i to na gostovanju Fenerbahčeu (79:77).

Dončiću su dva skoka falila za tripl-dabl, jer je upisao 20 poena i 10 asistencija.

Uzgred, dao je i koševe odluke - dva minuta i dvije sekunde prije kraja je izborio faul Džejmsa Nanalija, a onda ga je u nastavku akcije udario i Jan Veseli, pa je 18-godišnjak dobio četiri bacanja. Pogodio je tri za 79:75, a do kraja je loptu kroz pobruč probacio još samo Nikolo Meli za konačnih 79:77.

Fener je imao napad za produžetak ili pobjedu, ali je Bred Vonamejker postao tragičar, jer je prvo promašio trojku, a onda još dva šuta za dva poena.

Osim Dončića, dvocifren učinak u pobjedničkom timu su imali Trej Tompkins, Felipe Rejes (po 13) i Džejsi Kerol (11).

Kod domaćih je najefikasniji bio tragičar Vonamejker sa 20, Luiđi Datome je ubacio 12, Nanali 11, a Džejson Tompson 10 koševa.

Izvor: Agencije