Serija A: Pobeda Intera posle više od dva meseca!

Fudbaleri Intera pobedili su pred domaćom publikom Bolonju sa 2:1, u 24. kolu Serije A.

Izabranici Lučana Spaletija odlično su krenuli sezonu i 3.12. izbili su na prvo mesto nakon što su savladali Kjevo sa 5:0.

Od tada "nerazuri" su odigrali osam mečeva i ni na jednom nisu uspeli da slave – dva poraza i šest remija.

Konačno posle velikog posta došla je pobeda za Inter. Domaći sastav u vođstvo doveo je Eder u drugom minutu.

Brozović je sjajno asistirao Ederu, a ovaj se veoma dobro snašao i savladao Antonija Mirantea. Ipak, do poluvremena usledio je odgovor Bolonje.

Bivši igrač Intera Rodrigo Palasio u 25. minutu iskoristio je veliku grešku defanzivne linije Intera i postigao gol. Sa rezultatom 1:1 otišlo se na pauzu.

U nastavku meča kao heroj je izrastao mladi Francuz Jan Karamo. 20-godišnji igrač je kombinovao sa Rafinjom i udarcem sa nekih 20 metara postigao prvi gol u dresu Intera.

Da će klub iz Milana doći do pobede videlo se u 68. minutu kada je Mbaje dobio drugi žuti karton. Inter se ovom pobedom probio na treće mesto sa 48 bodova, dok je Bolonja 12. sa 27.

U ostalim mečevima Sampdorija je pobedila Veronu sa 2:0, a srpski igrač Jagoš Vuković odigrao je svih 90. minutu za goste. Golove za Sampu postigli su Bareto u 50. i Kvaljarela u 85. minutu.

Trijumf u 24. kolu Serije A ostvarila je i ekipa Torina koja je sa 2:0 bila bolja od Udinezea. Adem Ljajić nalazio se na klupi, dok su pobedu "Bikovima" doneli Nkolou (32) i Beloti (66).

Ekipa Đenoe došla je do pobede na gostovanju protiv Kjeva, 1:0. Heroj gostiju bio je Laksalt u 91. minutu, dok se u postavi Đenoe od 71. minutu našao Darko Lazović.