Remi Partizana i Viktorije u Humskoj

Fudbaleri Partizana i Viktorije odigrali su nerešeno 1:1 u prvom meču šesnaestine finala Lige Evrope. Vođstvo Partizanu doneo je Leandre Tavamba u 57. minutu, a remi Viktoriji Radim Reznik u 81. minutu. Partizan je završio meč sa desetoricom igrača, pošto je Milan Mitrović dobio dva žuta kartona.

Partizan je od početka bio bolji rival. Napadao je konstantno, napravio nekoliko dobrih prilika, ali nije bilo ozbiljnih prilika, pa nije bilo golova u prvom poluvremenu.

Crno-beli su napadali sve ozbiljnije u nastavku, a jedna akcija je konačno urodila plodom, u 57. minutu. Kapiten Vulićević je centrirao sa boka, lopta je zakačila Limberskog, završila na čelu Leandrea Tavambe, a Kamerunac je sproveo u mrežu gostiju.

Viktorija je zaigrala bolji, ofanzivnije, pokušavajući da dođe do jednog gola, koji bi im povećao šanse pred revanš u Češkoj. To su i postigli.

Duga lopta na Krmenčika (koji je možda bio u ofsajdu), on je vratio loptu glavom pred gol, a tamo je natrčao Reznik i savladao Stojkovića.

Partizan je meč završio sa desetoricom na terneu, pošto je drugi žuti karton dobio Mitrović.