Partizan nadigrao Skenderbeg za prvu pobedu u Ligi Evrope

Fudbaleri Partizana savladali su kao domaćini ekipu Skenderbega sa 2:0 u okviru četvrtog kola Grupe B Lige Evrope i tako upisali prvu pobedu u tom takmičenju ove sezone. Naredni meč, crno-beli igraju 23. novembra protiv Jang Bojsa.

Partizan je bio bolji protivnik gotovo svih 90 minuta, igrao znatno bolje u poređenju sa mečom u Elbasanu i uspeo da iskoristi dve šanse za pogodak.

Nakon početnog odmeravanja snaga, Partizan je preuzeo kontrolu nad posedom i sredinom terena i uspeo da stvara višak prostora u napadu.

U tri navrata na udaljenosti od 20 metara bili su faulirani Ožegović, Tavamba i Tošić, a ovaj poslednji je upravo tu treću situaciju iskoristio, kada je na odličan način izveo prekid i poslao loptu u mrežu protivnika.

Crno-beli su brže i atraktivnije zaigrali u drugom poluvremenu u kojem su postigli još jedan pogodak.

Ožegović je iskoristio jednu od mnogobrojnih nepažnji odbrane Skenderbega, kada je osvojio loptu na njihovoj polovini, a potom odlično uposlio Tavambu koji je postavio konačan rezultat.

Nakon četiri odigrana meča u Grupi B, Dinamo Kijev je prvoplasirani sa deset osvojenih bodova, Partizan drugi sa pet, Jang Bojs trećeplasiran sa tri, dok je ekipa Skenderbega poslednjeplasirana sa dva.

U narednom kolu, Partizan dočekuje Jang Bojs, dok Skenderbeg dočekuje Kijevljane.