Olimpijakos slavio u Humskoj

Fudbaleri Olimpijakosa pobedili su u Beogradu ekipu Partizana sa 3:1, u prvom meču trećeg kola kvalifikacija za Ligu šampiona. Ben dvostruki strelac za goste iz Pireja, Emenike precizan u nadoknadi, dok je Tavamba pogodio za crno-bele. Revanš je za sedam dana u Pireju.

Meč je počeo veoma otvoreno i efikasno.

Gosti iz Grčke poveli su već u šestom minutu susreta, kada su dupli pas razmenili Marin i Ben, koji veoma staloženo uputio udarac i savladio golmana domaćih - 0:1.

Međutim, ubrzo je stigao odgovr Partizana. Tavamba se najbolje snalazi u šesnaestercu Olimpijakosa, i uz malo sreće već u 10. minutu donosi izjednačenje srpskom timu - 1:1.

Partizan je, čini se, bio bolji i agresivniji rival, ali dominaciju u posedu nije uspeo da pretoči u prednost.

Posle 15-ak minuta igre u nastavku, nakon sjajnog prodora Ben spektakularnim golom donosi novo vođstvo, i ispostaviće se, pobedu grčkom šampionu - 1:2.

U nadoknadi vremena, Emenike sjajno izbegava ofsajd zamku, dribla Kljajića i donosi velikih i konačnih 1:3 za grčkog giganta.

Meč u Beogradu posmatralo je oko 25.000 gledlaca, a na poluvremenu je zabeležen manji incident, kada su pristalice beogradskog kluba gađale gostujuće igrače flašama, a ovi uzvratili, pa je nastalo kratkotrajno komešanje.