Odbojkaši Srbije u polufinalu Evropskog prvenstva

Srbija – Bugarska 3:0 (25:21, 25:22, 28:26) Odbojkaši Srbije plasirali su se u polufinale Evropskog prvenstva u Poljskoj. U Krakovu je savladana selekcija Bugarske. Protivnik naše selekcije u borbi za finale biće selekcija Nemačke.

Odbojkaši Srbije odličnom igrom u četvrtfinalu uspeli su da nadigraju odlične Bugare. Protivnik je pružio veliki otpor, namučio našu selekciju. Ipak, izabranici Nikole Grbića uspeli su da odbiju sve napade protivnika i zakažu duel sa Nemačkom.

Od samog starta rasplamsala se velika borba. Naši su uspeli da primire prijem, a to je donelo veću agresivnost i prednost je konstantno rasla. Bugari nisu imali rešenja za igru naše selekcije. U finišu seta naši su uspeli da sačuvaju prednost i dobiju set sa 25:21.

Bugari su znatno agresivnije ušli u drugi set, poveli su na startu. Međutim, naši su povezali redove i već na prvom tajm-autu prešli u vođstvo. Potom su preuzeli kontrolu igre i do kraja seta održavali prednost - 25:22 u drugom setu.

Najveća neizvest bila je u trećem setu. Ekipe su se smenjivale u vođstvu tokom celog seta. U sam finiš seta protivnik ulazi sa dva poena prednosti 20:18. Bugari osvajaju dve set lopte, međutim naši uspevaju da izjednače - 24:24. Potom naši dolaze do prve meč lopte, 26:25. Koriste treću za konačnih 28:26 u trećem setu.