Hrvati već na Mundijalu protiv nedoraslih Grka, Švajcarska blizu Rusije

Hrvatska ima previše dobar tim da bi propustila Svjetsko prvenstvo - u prvoj utakmici baraža za Mundijal, Luka Modrić i društvo završili su najveći dio posla protiv očajnih Grka (4:1 na Maksimiru).

Revanš u Atini za četiri dana vjerovatno će biti formalnost, prva jaka provjera Hrvata pred Svjetsko prvenstvo ljeta naredne godine.

Blizu plasmana na Mundijal su i Švajcarci, koji su golom Rikarda Rodrigesa iz penala u 52. minutu savladali Sjevernu Irsku u Belfastu sa 1:0.

Tek slijedi revanš u Bazelu, ali „velika fudbalska nepravda”, kako su ljubitelji fudbala nazvali mogućnost da se Švajcarci ne kvalifikiju za SP, najvjerovatnije se neće dogoditi.

Izabranici Dušana Petkovića ostvarili su svih devet pobjeda u prvih devet utakmica kvalifikacija, a poraženi su tek u 10. meču, od Portugala, zbog čega su morali u dodatne kvalifikacije.

U Zagrebu nije bilo dileme od starta, jer je grčki bedem popustio već u 13. minutu, nakon katastrofalne greške golmana Votforda Karnezisa, koji je nakon očajnog prijema lopte napravio penal nad Kalinićem. Sa bijele tačke siguran je bio Modrić.

Samo šest minuta kasnije još jedan veliki doprinos Kalinića - Strinić je ubacio sa lijeve strane, a napadač Milana petom pogodio za 2:0.

Grci nisu imali nikakvu ideju - ni kako da se brane, ni kako da napadaju, ali su ipak postigli gol koji im je u tom momentu dao neku nadu.

Valjda na jedini mogući način, iz prekida - Soktates je nakon kornera Fortunisa glavom savladao Subašića.

Primljeni gol kod kuće nije pokolebao izabranike Zlatka Dalića, koji su samo tri minuta kasnije (33. minut) poveli sa 3:1. Sa desne strane je centrirao Vrsaljko, a Perišić glavom iz blizine zakucao loptu u mrežu.

„Vatreni” su se oslobodili u nastavku, igrali su još bolji fudbal postigli su jedan (Kramarić), a mogli još nekoliko golova - ostalo je 4:1.

Švedska večeras u Stokholmu dočekuje Italiju, dok posljednji par evropskih baraža za SP čine Danska i Republika Irska (subota).