Duda Ivković se u Pireju oprostio od košarke

Legendarni srpski košarkaški trener Dušan Duda Ivković večeras se u Atini, tačnije u Pireju, oprostio od profesionalnog bavljenja tim poslom. U tu čast odigrana je utakmica između Olimpijakosa i tima Dudinih zvezda, u kojoj su slavili izabranici trofejnog stručnjaka 111:103.

Ivković (74) je u svojoj bogatoj karijeri predvodio Jugoslaviju (kasnije Srbiju) do dve srebrne olimpijske medalje, jednog svetskog zlata, te tri evropske titule i jednog drugog mesta.

Na klupskom nivou, dva puta je sa grčkim Olimpijakosom bio prvak Evrope, a osvojio je još sedam nacionalnih titula, sedam nacionalnih kupova i po jedan Uleb kup i Kup Radivoja Koraća.

Utakmici u Pireju, koju je organizovao njegov bivši klub Olimpijakos, prisustvovali su i najbolji srpski teniser Novak Đoković, kao i selektor Srbije Saša Đorđević, kao i Željko Obradović, Dudin kum i dugogodišnji saradnik.

Što se igrača tiče, nastupili su Dudini bivši igrači Miloš Teodosić, Tomas Ertel, Nikos Zizis, Stefan Marković, Bogdan Bogdanović, Kostas Slukas, Čedi Osman, Nikola Kalinić, Pero Antić, Dario Šarić, Viktor Hrijapa, Kajl Hajns, Boban Marjanović i mnogi drugi...

Zanimljivo je da je na 76 sekundi pre kraja meča, trener Olimpijakosa Sferopulos ustupio Dudi vođenje crveno-belih, a sam meč prekinut je na 28 sekundi pre kraja, što simbolizuje 28 trofeja koje je Ivković osvojio u trenerskoj karijeri.

Dušan Ivković će za deset dana (30. septembra) biti primljen u Kuću slavnih Fibe.