Đoković u tropskim uslovima savladao Monfisa

Novak Đoković pobijedio je u četiri seta Gaela Monfisa i plasirao se u treće kolo Australian opena.

Srpski teniser izgubio je prvu dionicu 6:4, ali je u sljedeće tri bio bolji i slavio sa 6:3, 6:1, 6:3, poslije dva sata i 45 minuta borbe u tropskim uslovima.

Po malo iznenađujuće, temperatura od 40 stepeni više je smetala Francuzu, koji je u jednom momentu bio na ivici da preda meč.

Međutim, borio se do kraja, ali je poražen i u 17. međusobnom duelu sa Đokovićem.

Novak je loše počeo meč, pa je Gael uz dva brejka poveo 3:0. Međutim, uzvratio je istom mjerom, izjednačio na 3:3, ali nije zadržao taj nivo igre pa je ispustio još jedan servis i izgubio set.

U drugom setu Đoković je brejkom u osmom gemu napravio odlučujući korak ka izjednačenju, dok je u trećem Monfis bio na najnižem nivou, što je Novak iskoristio, dodatno se razigrao i sa 6:1 krenuo ka pobjedi.

Četvrti set bio je izjednačen i opet je jedan brejk, u osmom gemu lansirao Đokovića ka pobjedi.

Srpski teniser će u trećem kolu igrati protiv Alberta Ramosa Vinjolasa.