Đoković u trećem kolu Rima

Đoković – Bedene 2:0 (7:6, 6:2). Novak je uspeo da se plasira u treće kolo mastersa u Rimu. Sigurnom igrom savladao je Britanca Aljaža Bedenea u dva seta.

Novak nastavlja da podiže formu i u Rimu. Iako je Britanac pružio snažan otpor, naročito u prvom setu, naš teniser je solidnom igrom uspeo da neutrališe sve napade protivnika. Prvi set dobio je u taj-brejku, u drugo je mnogo lakše slomio otpor protivnika i zasluženo se plasirao u treće kolo.

Prvi set počeo je razmenom brejkova. Potom su oba tenisera uspela da sačuvaju svoje servise, pa je set rešen u taj-brejku. Novak je bio ubedljiv. Na startu oduzima tri servisa protivnika, uz to je odservirao tri asa, što je bilo dovoljno za ubedljivo vođstvo, da bi ovaj period igre rešio u svoju korist rezultatom 7:2.

Na startu drugog seta posle skoro deset minuta igre oduzima servis protivniku. Potom se skoncntrisao na svoj servis i konstantno pretio na protivnikov. U petom gemu osvaja još jedan brejk i time definitivno lomi otpor protivnika. Potom rutinski privodi set i meč kraju, za konačnih 6:2 u drugom setu.