Benites nadmudrio Murinja – Junajted pao na St Džejms Parku

Fudbaleri Njukasla šokirali su favorizovani Mančester junajted 1:0 (0:0) u meču 27. kola engleske Premijer lige.

Golom Meta Ričija sredinom drugog poluvremena "svrake" su prekinule seriju od četiri kola bez pobede i dodatno pogurale Siti ka tituli.

Rafael Benites je neočekivano ofanzivnom taktikom nadmudrio svog kolegu s druge strane Žozea Murinja koji je opet ostao bez pobede na St Džejms Parku. Portugalac nijednom nije pobedio u Njukaslu kao trener.

Junated je imao više od igre, posebno je bio opasan u prvom poluvremenu, ali su se ispromašivali Lingat, Marsijal i Lukaku.

Najbolju šansu da reši meč je manje od deset minuta pre gola domaćina propustio Aleksis Sančes koji je obišao golmana Njukasla, ali je previše oklevao sa šutem pa je izblokiran.

Kazna je usledila u 65. minutu kada je Ričiju zicer servirao Dvajt Gajl sjajnom reakcijom u petercu Junajteda. Jedan od junaka pobede Njukasla bio je i slovački golman Martin Dubravka, koji je debitovao između stativa "svraka".

Srpski reprezentativac Nemanja Matić utopio se u sivilo veznog reda Junajteda, Murinjo je tokom meča zamenio i njega i Pola Pogbu i Džesija Lingarda.

"Crveni đavoli" su i dalje drugi na tabeli ali opet zaostaju 16 bodova za gradskim rivalom. Njukasl je prvom pobedom na svom terenu posle osam utakmica pobegao iz zone ispadanja.